Кадастровий
номер

Кадастровий номер для Громадян

Державна реєстрація земельної ділянки (кадастровий номер) – внесення до Державного земельного кадастру передбачених Законом України “про Державний земельний кадастр” відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.

Кадастровий номер земельної ділянки – індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці під час проведення її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки. (Постанова Кабінету міністрів України №749 від 18.08.2010р.)

Згідно Законодавства України, а саме ч.2. ст.377 Громадянського кодексу України, під час оформлення угоди про перехід права власності на домоволодіння (в т.ч. його частину) або будівлі обов’язковою умовою є наявність КАДАСТРОВОГО НОМЕРУ на земельну ділянку!

Процедура розробки технічної документації із землеустрою та отримання кадастрового номеру зазначена на нашому сайті на відповідній сторінці.

Вартість оформлення кадастрового номеру для громадян:
– Харків та Харківська область – від 8 000,00 грн*.
* Супровід державної реєстрації земельної ділянки та занесення даних в Національну кадастрову систему “ПІД КЛЮЧ” з отриманням Витягу з ДЗК протягом 1 місяця!

Для оформлення угоди про перехід права власності на земельну ділянку для нотаріуса необхідно надати:

Якщо Ви оформлюєте кадастровий номер не для продажу будинку, а для подальшої приватизації земельної ділянки, то ТУТ ви зможете ознайомитися з повною процедурою оформлення приватизації землі.

Кадастровий номер для Юридичних осіб

Процедура оформлення кадастрового номеру на земельні ділянки комерційного та виробничого призначення суттєво відрізняється від оформлення документів на ділянки під житлову забудову або садівництво.

Головна відмінність в тому, якщо земельна ділянка не знаходиться в приватній власності, необхідно отримувати дозвіл місцевого органа влади, після отримання якого і будуть проводитися проектні землевпорядні роботи.

Технічна документація із землеустрою або Проект землеустрою?

1) технічна документація із землеустрою розробляється за наявності документу на земельну ділянку (держакту на постійне користування, договору на тимчасове користування або договору оренди землі);

2) проект землеустрою розробляється в разі відсутності яких-небудь документів на земельну ділянку.

Вартість оформлення кадастрового номеру для юридичних осіб залежить від багатьох факторів, а саме:

– треба розроблювати технічну документацію або проект землеустрою (читайте вище);

– місцезнаходження земельної ділянки (нерухомості);

– площі земельної ділянки;

– складності конфігурації земельної ділянки;

– кількості об’єктів нерухомості на земельній ділянці;

– ступеня супроводу присвоєння кадастрового номеру ПП “ФПК”, або самим замовником.