Оренда
землі

Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Нас часто запитують: Чи потрібно оформлювати оренду земельної ділянки, якщо платиться земельний податок?

Земельний податок платиться тільки в трьох випадках:

  • 1) земельна ділянка знаходиться у власності (приватизована або придбана із комунальної власності);
  • 2) земельна ділянка знаходиться в постійному користуванні (перелік організацій закріплений в ст.92 Земельного кодексу України);
  • 3) у Вашій власності знаходиться вбудоване приміщення, а не окрема будівля.

Звертаємо Вашу увагу, що в м.Харкові діє “Порядок визначення та відшкодування збитків, нанесених внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного заняття земельних ділянок і використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю” (Рішення ХМР №130/09 від 24.06.2009р.). Цим порядком передбачено відшкодування нанесених збитків (різниця між розрахованою орендною платою та сплаченим земельним податком) за попередні 3 роки (строк позовної давності).

Передача в оренду земельних ділянок, які знаходяться в державній або комунальній власності, здійснюється на підставі Рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.

Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди та його державної реєстрації.

Проаналізувавши ринок землі, ми рекомендуємо нашим клієнтам займатися купівлею орендованих земельних ділянок з комунальної власності (для цього виконується експертна оцінка), тому строк окупність вкладених грошових коштів за рахунок економії на орендній платі (після купівлі ділянки землекористувач сплачує тільки земельний податок) складає близько 4-5 років в залежності від цільового призначення ділянки.

Scroll Up